0

اینتر میامی قهرمان لیگ کاپ آمریکا 2023 شد

اینتر میامی

اینتر میامی با شکست نشویل، برای اولین بار در تاریخ خود به قهرمانی رسید. نگاهی داریم به قهرمانی این تیم در لیگ کاپ آمریکا.

به گزارش اسپورتس نوتس، اینتر میامی با درخشش لیونل مسی، برای اولین بار به قهرمانی رسید. پرونده لیگ کاپ 2023 با قهرمانی میامی به پایان رسید. در این مطلب نگاهی داریم به این قهرمانی و پیروزی میامی برابر نشویل در فینال لیگ کاپ 2023.

لیگز کاپ چیست؟

با بهبود شرایط MLS و افزایش محبوبیت این لیگ در ایالات متحده، آمریکا و مکزیک تصمیم گرفتند تا تورنمنت مشترکی برگزار کنند. به این ترتیب در سال 2019 تورنمنت جدیدی به نام لیگ کاپ (Leagues Cup) شکل گرفت. در ابتدا قرار شد تا 16 تیم در این تورنمنت به شکل حذفی به مصاف هم بروند. در سال 2023 اما فورمت این مسابقات به کلی تغییر کرد و تمام تیم های لیگ MLS و Liga MX مکزیک در آن شرکت می کنند.

اولین قهرمانی تاریخ اینتر میامی

اینتر میامی با شکست نشویل در ضربات پنالتی، برای اولین بار قهرمان مسابقات لیگ کاپ شد. این اولین قهرمانی تاریخ این تیم به شمار می رود. اینتر میامی در سال 2018 تاسیس شد و اولین بار در سال 2020 به لیگ MLS اضافه شد. پروژه میامی به رهبری دیوید بکام، خیلی سریع در مسیر موفقیت قرار گرفته است.

لیونل مسی که چندی پیش به اینتر میامی پیوست، عامل اصلی قهرمانی این تیم بود. مسی در 7 بازی موفق به ثبت 10 گل شد. او در پایان عناوین بهترین بازیکن و بهترین گلزن لیگ کاپ 2023 را کسب کرد. در ضمن این چهل و چهارمین قهرمانی دوران حرفه ای لیونل مسی بود. او حالا به تنهایی، پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ است.

لیونل مسی در پایان عناوین بهترین بازیکن و بهترین گلزن لیگ کاپ 2023 را کسب کرد
لیونل مسی در پایان عناوین بهترین بازیکن و بهترین گلزن لیگ کاپ 2023 را کسب کرد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *