0

اولین قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا

ژابی آلونسو

بایرلورکوزن برای اولین بار قهرمان بوندسلیگا شد. در این مطلب نگاهی داریم به شاهکار ژابی آلونسو و قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا.

تیمی که 119 سال موفق به کسب بوندسلیگا نشده بود، با رهبری ژابی آلونسو به قله فوتبال آلمان رسید. بایرلورکوزن برای اولین بار قهرمان بوندسلیگا شد تا نام این تیم نیز در لیست قهرمانان تاریخ معتبرترین لیگ فوتبال آلمان قرار بگیرد. تیمی که بدون شکست قهرمان شد و این فرصت را دارد تا خودش را جاودانه کند. در ادامه نگاهی داریم به قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا.

قهرمانی تاریخی بایرلورکوزن در بوندسلیگا

با پيروزى 0-5 برابر وردربرمن و در روزی که فلورین ویرتس موفق به ثبت هت تریک شد، قهرمانى بايرلوركوزن در فصل 2024-2023 بوندسليگا نیز قطعى شد. اين اولين قهرمانى لوركوزن در بوندسليگا در تاريخ 120 ساله اش به شمار مى رود. شاگردان ژابى آلونسو سرانجام طلسم ناكامى هاى اين باشگاه را شكستند و مهم ترين جام تاريخ لوركوزن را به ارمغان آوردند.

سرانجام بعد از 11 فصل متوالى، بوندسليگا قهرمان جديدى دارد و آن بايرلوركوزن است؛ تيمى كه هنوز در فصل 2024-2023 شكست نخورده و به سمت جاودانگى مى رود. لورکوزن در 29 بازی به 25 پیروزی رسیده و 5 تساوی را تجربه کرده است. شاگردان ژابی آلونسو 74 بار گلزنی کرده اند و تنها 19 بار دروازه آن ها باز شده است.

اولین قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا
اولین قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا

اولین قهرمانی بایرلورکوزن در بوندسلیگا؛ شاهکار ژابی آلونسو

ژابی آلونسو بعد از بازنشستگی از فوتبال، سمت مربی گری رفت. او سه سال مربی تیم دوم رئال سوسیداد بود تا اینکه در سال 2022، هدایت بایرلورکوزن را برعهده گرفت. زمانی که آلونسو مربی لورکوزن شد، این تیم بعد از گذشت 8 بازی از فصل 2023-2022، در رده هفدهم بوندسلیگا قرار داشت. آلونسو تحول چشمگیری در تیم ایجاد کرد و در پایان فصل، لورکوزن به رده ششم رسید و توانست به لیگ اروپا نیز صعود کند.

شاهکار آلونسو در فصل 2024-2023 رقم خورد. اولین قهرمانی تاریخ باشگاه بایرلورکوزن در بوندسلیگا، رسیدن تیم به فینال جام حذفی و قرار گرفتن در آستانه نیمه نهایی لیگ اروپا. همه و همه بدون حتی یک شکست. شاهکار ژابی آلونسو یکی از چشمگیرترین دستاوردهای ممکن است.

شاهکار ژابی آلونسو در بایرلورکوزن
شاهکار ژابی آلونسو در بایرلورکوزن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *