0

اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن

نواک جوکوویچ

یانیک سینر ماموریت غیرممکن را ممکن کرد تا اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن رقم بخورد.

به گزارش اسپورتس نوتس، یانیک سینر در ادامه روند فوق العاده اش در ماه های اخیر، موفق به شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن 2024 شود تا اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن رقم بخورد. در ادامه نگاهی داریم به این بازی.

اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن توسط یانیک سینر

يانيک سينر، تنيسور 22 ساله ايتاليايى، با نمايشى فوق العاده و كم نقص، نواک جوكوويچ، مرد شماره يک تنيس جهان و قهرمان 10 دوره استراليا اپن را شكست داد تا براى اولين بار راهى فينال يک گرند اسلم شود.

سينر دو دو ست ابتدايى به معناى واقعى طوفانى ظاهر شد و در مجموع فقط سه گيم را به پرافتخارترين تنيسور تاريخ مسابقات گرند اسلم واگذار كرد. نوله در ست سوم بهتر كار كرد و با اينكه در اين ست هم فاصله اى تا شكست نداشت اما توانست در تاى بريک برنده شود. تنيسور جوان ايتاليايى كه در سه تقابل اخير با جوكوويچ، دوبار او را شكست داده بود، در ست سوم مجددا مسلط ظاهر شد و اجازه نداد كه حريف صربستانى اش كنترل بازى را در دست بگيرد.

در پايان اين ست نيز با برترى سينر به پايان رسيد تا او ماموريت غيرممكن را ممكن كند. جوكوويچ سرانجام در نيمه نهايى استراليا اپن شكست خورد. او هر بار به اين مرحله رسيده بود، در پايان فينالسيت و قهرمان شده بود. پيشرفت سينر در چند ماه اخير چشمگير بوده و او حالا با پايان دادن به 33 پيروزى متوالى جوكوويچ، ثابت كرد كه يک مدعى تمام عيار است.

اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن توسط یانیک سینر
اولین شکست نواک جوکوویچ در نیمه نهایی استرالیا اپن توسط یانیک سینر

رکورد جالب یانیک سینر برابر نواک جوکوویچ

یانیک سینر بعد از پیروزی در دور گروهی مسابقات پایان فصل 2023 و همچنین مسابقات دیویس کاپ، برای سومین بار در دو ماه اخیر، نواک جوکوویچ را شکست داد. او حالا اولین تنیسوری است که جوکوویچ را در نیمه نهایی استرالیا اپن شکست می دهد. سینر بعد از راجر فدرر و رافائل نادال، سومین تنیسوری است که جوکوویچ را در مسابقات گرند اسلم، پایان فصل و دیویس کاپ شکست می دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *