0

رسلمنیا 40؛ مهم ترین رویداد سال 2024

رسل مینیا 40

رسلمنیا 40، رسل مینیا سال 2024 کمپانی WWE است. در این مطلب نگاهی داریم به مسابقات این رویداد.

به گزارش اسپورتس نوتس، رسلمنیا 40 مهم ترین رویداد سال 2024 کمپانی WWE است که در روزهای 6 و 7 اپریل در فیلادلفیا برگزار می شود. این دومین بار است که رسلمنیا قرار است در این شهر برگزار شود. رسل مینیا 1999 هم در فیلادلفیا برگزار شده بود. رسلمنیا 40 همچنین اولین رسل مینیا تاریخ WWE است که خانواده مک من نقشی در آن ندارند و تحت هدایت کمپانی TKO برگزار می شود. در ادامه نگاهی داریم به مسابقات این رویداد.

تاریخ رسلمنیا 40

رسلمنیا 40 در دو شب برگزار می شود. شب اول آن در تاریخ یکشنبه 19 فروردین 1403 و شب دوم آن در تاریخ دوشنبه 20 فروردین 1403 برگزار خواهد شد. ساعت حدودی شروع مسابقات رسلمنیا 40، 03:30 بامداد به وقت ایران است.

نحوه تماشا رسلمنیا 40

در یک مطلب ویژه، نحوه تماشای آنلاین مسابقات پرو رسلینگ توضیح داده شده است (کلیک کنید). از لینک زیر به طور مستقیم به بخش کشتی حرفه ای سایت استرایک اوت منتقل می شوید و می توانید رسلمنیا 40 را به راحتی تماشا کنید.

دانلود رسلمنیا 40

رویداد رسلمنیا 40 به محض انتشار در کانال خصوصی تلگرام اسپورنس نوتس قرار می گیرد. از لینک زیر به این کانال هدایت می شوید و می توانید فایل کامل مسابقات را دانلود کنید.

لازم به ذكر است كه اين مدل رویدادها يا ترجمه نمى شوند و يا با تاخير و بعد از مدتى زيرنويس فارسى براى آن ها منتشر مى شود. در حال حاضر زيرنويس فارسى این رویداد موجود نيست!

راهنمای دانلود

بعد از کلیک روی لینک بالا، وارد کانال اصلی تلگرام اسپورتس نوتس می شوید. سپس لینک کانال خصوصی برای شما نمایان می شوید و از پست مرتبط به کانال مستندهای ورزشی منتقل می شوید. در این کانال مستندهای زیادی قرار دارد و می توانید مستند مورد نظر خود را به راحتی دانلود کنید.

رسلمنیا 40؛ تقابل کودی رودز با رومن رینز

بعد از پیروزی کودی رودز در رویال رامبل 2024، پیشبینی می شد که او مجددا در رسل مینیا برابر رومن رینز قرار بگیرد. با این حال اتفاقات فراوانی در WWE رخ داد که این مسیر را بسیار پر پیچ و خم کرد. بازگشت د راک طوری طراحی شد که انگار او حریف رومن رینز می شود اما این بازگشت اصلا به مذاق طرفداران خوش نیامد و آن ها با ترند کردن We Want Coady، به طرفداری از برنده رویال رامبل پرداختند.

درنهایت د راک به بلاد لاین پیوست و به جای اینکه رویروی رومن رینز قرار بگیرد، عضو تیم او شد. سرانجام تقابل کودی رودز با رومن رینز برای مسابقه اصلی شب دوم رسلمنیا 40 تایید شد و این دو کشتی گیر برای عنوان WWE به مصاف هم خواهند رفت.

مسابقه اصلی شب دوم رسلمنیا 40، تقابل کودی رودز با رومن رینز است
مسابقه اصلی شب دوم رسلمنیا 40، تقابل کودی رودز با رومن رینز است

رسلمنیا 40؛ درو مک اینتایر حریف ست رالینز

بعد از مصدومیت ست رالینز و سی ام پانک، برنامه های WWE تغییر کرد. رالینز به رسل مینیا می رسد ولی پانک که حریف احتمالی او بود، ماه های زیادی را از دست می دهد. به همین دلیل استوری لاین عنوان World Heavyweight تغییر کرد و قرار شد تا برنده مسابقه الیمینیشن چمبر 2024، حریف ست رالینز در رسل مینیا شود. این تغییر برنامه با هیل شدن درو مک اینتایر و تغییر شخصیت او همراه شد.

شخصیت منفی درو مک اینتایر که با کنایه و طعنه های جذاب به سم ام پانک شروع شد، خیلی سریع او را تبدیل به یکی از چهره های اصلی رسلمنیا 40 کرد. در همین راستا، مک اینتایر توانست برنده مسابقه الیمینیشن چمبر 2024 شود و با برتری در این مسابقه، حریف ست رالینز در رسل مینیا شد.

درو مک اینتایر و ست رالینز در رسلمنیا 40 به مصاف هم می روند
درو مک اینتایر و ست رالینز در رسلمنیا 40 به مصاف هم می روند

مسابقه رومن رینز و د راک برابر کودی رودز و ست رالینز

كودى رودز و ست رالينز پيشنهاد د راک را قبول كردند و به اين ترتيب اين دو در شب اول رسلمنیا 40، به مصاف د راک و رومن رينز مى روند. اگر تيم رودز و رالينز برنده شوند، اعضاى بلاد لاين حق حضور در مسابقه كودى با رومن در شب دوم را ندارند اما اگر تيم د راک و رومن پيروز شوند، بلاد لاين مى تواند در مسابقه شب دوم دخالت كند.

كمپانى ريسک بزرگى را با اين كار به جان خريده است. اينكه رومن رينز، كودى رودز و ست رالينز در دو شب متوالى مسابقه دهند، هم مى تواند ريسک مصدوميت را بالا ببرد و هم از كيفيت مسابقه ها كم كند. بايد منتظر باشيم و ببينيم كه اين ريسک جواب مى دهد يا شرايط طور ديگرى پيش مى رود.

مسابقه رومن رینز و د راک برابر کودی رودز و ست رالینز
مسابقه رومن رینز و د راک برابر کودی رودز و ست رالینز

مسابقه سه نفره برای عنوان United States

بعد از اتفاقاتی که در مسابقه الیمینیشن چمبر 2024 رخ داد، مشخص بود که مسیر عنوان United States به سمت مسابقه ای سه نفره خواهد رفت. همین هم شد و مسابقه سه نفره لوگن پال برابر رندی اورتن و کوین اوونز برای رسلمنیا 40 تایید شد.

مسابقه سه نفره در رسلمنیا 40 برای عنوان United States
مسابقه سه نفره در رسلمنیا 40 برای عنوان United States

برادر مقابل برادر؛ جدال جی و جیمی اوسو

بعد از جدایی جی اوسو از بلاد لاین، برادر او در اکثر استوری لاین ها به ضررش کار کرد و بارها مانع او شد. خط داستانی این دو طوری پیش رفت که می شد انتظار تقابل آن ها در رسل مینیا را داشت. مسابقه جی اوسو برابر جیمی اوسو نیز برای رسلمنیا 40 تایید شد. این سومین باری است که دو برادر در رسل مینیا به مصاف هم می روند.

برادر مقال برادر؛ جدال جی و جیمی اوسو
برادر مقال برادر؛ جدال جی و جیمی اوسو

لدر مچ 6 تیمی برای عناوین تگ تیم

یکی از مسابقه های بسیار جذاب رسلمنیا 40، لدر مچ برای عناوین تگ تیم است که با حضور 6 تیم برگزار می شود. دیمین پریست و فین بلر چالش بسیار سختی در این مسابقه خواهند داشت. تجربه نشان داده که مسابقه های تگ تیم چند تیمی و مخصوصا لدر مچ، بسیار جذاب می شوتد و باید منتظر مسابقه ای هیجان انگیز باشیم.

در ضمن فراموش نکنید که دیمین پریست همچنان چمدان مانی این د بنک را در اختیار دارد و احتمالش زیاد است که در همین رسل مینیا، سرانجام روی کی از عناوین اصلی کش کند.

لدر مچ 6 تیمی برای عناوین تگ تیم
لدر مچ 6 تیمی برای عناوین تگ تیم

دیگر مسابقه های رسلمنیا 40

7 مسابقه دیگر نیز برای این رویداد تایید شده است. گونتر باید از عنوان Intercontinental برابر سمی زین دفاع کند، ای جی استایلز و ال ای نایت به مصاف هم می روند، تقابل بیلی با ایو اسکای برای عنوان WWE، مصاف بکی لینچ با ریا ریپلی سر بر عنوان World Championship، مسابقه تگ تیم دمیج کنترل برابر تیم سه نفره بیانکا بلر، نائومی و جید کارگیل، تگ تیم ری میستریو و درگن لی برابر دامنیک و سانتوس اسکوبار و مسابقه سه نفره تیم های بابی لشلی و کرین کراس نیز دیگر مسابقه های ثبت شده برای رسلمنیا 40 هستند.

نتایج شب اول رسلمنیا 40

ریا ریپلی با شکست بکی لینچ، قهرمان باقی ماند. تیم ری میستریو موفق به شکست تیم دامنیک شد. جی اوسو، جیمی اوسو را شکست داد. تیم جید کارگیل، نائومی و بیانکا بلر، دمیج کنترل را شکست دادند. سمی زین، گونتر را برد. آستین تیئری و گریسن والر قهرمان تگ تیم اسمک داون شدند، د میز و R-Truth نیز قهرمان تگ تیم راو. د راک و رومن رینز نیز از سد کودی رودز و ست رالینز گذشتند.

جدا شدن قهرمانی های تگ تیم

سرانجام عناوین قهرمانی تگ تیم جدا شدند و دو تیم متفاوت حالا قهرمان هستند. آستین تیئری و گریسن والر قهرمان تگ تیم اسنک داون هستند، دمیز و R-Truth نیز قهرمان تگ تیم راو.

نتایج رسلمنیا 40؛ جدا شدن قهرمانی های تگ تیم
نتایج رسلمنیا 40؛ جدا شدن قهرمانی های تگ تیم

جی اوسو از سد جیمی اوسو گذشت

انتظارها از مسابقه برادران اوسو بسیار بیشتر بود. اصلا شاهد مسابقه خوبی نبودیم و علاوه بر اینکه زمان این مسابقه کم بود، تعدد بالای سوپرکیک نیز بسیار زننده و خسته کننده جلوه داد. در پایان جی اوسو برنده شد اما این مسابقه که از دل فکشن بلادلاین بیرون آمده بود، باید بهتر از این ها اجرا می شد.

انتظارها از مسابقه برادران اوسو بسیار بیشتر بود
انتظارها از مسابقه برادران اوسو بسیار بیشتر بود

پایان دوران گونتر؛ سمی زین قهرمان جدید Intercontinental

بعد از 666 روز، دوران گونتر در عنوان Intercontinental به پایان رسید. سمی زین موفق به شکست او شد تا یکی از لحظات جذاب شب اول رسلمنیا 40 را رقم بزند. به نظر می رسد که گونتر کم کم وارد استوری لاین های مهم تری شود و احتمالا او را در مسابقات عناوین اصلی خواهیم دید.

نتایج رسلمنیا 40؛ پایان دوران گونتر؛ سمی زین قهرمان جدید Intercontinental
نتایج رسلمنیا 40؛ پایان دوران گونتر؛ سمی زین قهرمان جدید Intercontinental

پیروزی راک و رومن رینز برابر کودی رودز و ست رالینز

اکثر پیشبینی ها از برنده شدن همین تیم خبر می دادند. احتمالا در پایان شب دوم، شاهد برتری کودی رودز هستیم و به همین خاطر، احتمال پیروزی راک و رومن رینز در شب اول زیاد بود چون کمپانی می خواهد قهرمانی رودز بسیار حماسی جلوه دهد. می توان گفت این مسابقه، هایلایت شب اول رسلمنیا 40 بود. لحظات جذابی را شاهد بودیم و در پایان راک با پین کردن کودی رودز، باعث شد تا مسابقه اصلی شب دوم، با حضور بلادلاین باشد.

راک و رومن رینز موفق به شکست کودی رودز و ست رالینز در شب اول رسلمنیا 40 شدند
راک و رومن رینز موفق به شکست کودی رودز و ست رالینز در شب اول رسلمنیا 40 شدند

نتایج شب دوم رسلمنیا 40

درو مک اینتایر با شکست ست رالینز قهرمان World Heavyweight شد اما دیمین پریست آمد و با کش کردن چمدان مانی این د بنک، قهرمان جدید لقب گرفت. تیم سه نفره بابی لشلی و استریت پرافیتس موفق به شکست تیم سه نفره کرین کراس شدند. ال ای نایت برابر ای جی استایلز به پیروزی رسید. لوگن پال از عنوان United States با موفقیت دفاع کرد. بی لی قهرمان عنوان زنان شد و کودی رودز نیز به دوران رومن رینز پایان داد.

دیمین پریست قهرمان جدید World Heavyweight

شب دوم رسلمنیا 40 طوفانی شروع شد. درو مک اينتاير با شكست ست رالينز قهرمان World Heavyweight شد. سپس به سمت سى ام پانک رفت و برای او کری خواند. پانک با اينكه مصدوم بود او را زد و همان موقع ديمين پريست آمد و چمدان مانى اين د بنک را كش كرد. قهرمانی درو مک اینتایر 5 دقیقه هم نشد و حالا دیمین پریست قهرمان جدید است.

دیمین پریست قهرمان جدید World Heavyweight
دیمین پریست قهرمان جدید World Heavyweight

لوگن پال قهرمان United States باقی ماند

مسابقه سه نفره لوگن پال، رندی اورتن و کوین اوونز بسیار جذاب بود و شاهد لحظات جالبی بودیم. در پایان این لوگن پال بود که موفق شد از عنوان خود دفاع کند و همچنان قهرمان United States باقی بماند.

لوگن پال قهرمان United States باقی ماند
لوگن پال قهرمان United States باقی ماند

سرانجام داستان به پایان رسید؛ قهرمانی کودر رودز

شاهد یکی از بهترین پایان بندی های تاریخ رسل مینیا بودیم. در حالی که بلادلاین برای کمک به رومن رینز وارد شده بود، جان سینا آمد. سینا با راک روبرو شد و سپس آندرتیکر نیز آمد و راک را زد. کودی رودز سه بار متوالی به رومن رینز فینیشر زد و تمام. در پایان، جمعی از کشتی گیران و مدیران فعلی WWE از جمله تریپل اچ، سی ام پانک، رندی اورتن و سمی زین برای تبریک به کودی رودز وارد رینگ شدند و لحظات جالبی را رقم زدند.

سرانجام داستان کودی رودز به پایان رسید
سرانجام داستان کودی رودز به پایان رسید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *