0

بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال

بهترین لباس های تاریخ جام جهانی

یکی از جذابیت های همیشگی جام جهانی فوتبال، لباس های زیبای تیم های مختلف است. در این مطلب نگاهی داریم به بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال.

لباس های فوتبال در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و میلیون ها نفر به واسطه طرفداری از تیم مورد علاقه خود یا صرفا به دلیل زیبایی این لباس ها، اقدام به خرید آن ها می کنند. جام جهانی نیز فرصت خوبی برای شرکت های تامین کننده لباس های ورزشی است تا برای تیم های حاضر در این مسابقات لباس های جدیدی طراحی کنند و با بالا گرفتن تب این مسابقات، مردم زیادی هم سمت خرید لباس های جدید بروند. در این مطلب نگاهی داریم به بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال و زیباترین لباس های این مسابقات را مرور می کنیم.

لباس اول آلمان غربی 1990

در دوره ای که لباس های فوتبال کم کم از طرح های ساده خود فاصله می گرفتند، آدیداس با طرحی جذاب، یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال را تولید کرد. ژرمن ها با این پیراهن نگاه های زیادی را به خود جلب کردند و زمانی این کیت آدیداس ماندگارتر شد که مانشافت توانست به قهرمانی جام جهانی 1990 نیز برسد و به این ترتیب این لباس هم به جایگاه خاصی در تاریخ جام جهانی رسید.

لباس اول آلمان غربی در جام جهانی 1990، یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال
لباس اول آلمان غربی در جام جهانی 1990، یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال

لباس اول کامرون 2002

وقتی صحبت از خاص ترین و بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال می شود، احتمالا اولین لباسی که به ذهن می آید، کیت اول کامرون در جام جهانی 2002 است. کمپانی پوما لباس کامرون را به شکل آستین حلقه ای طراحی کرد که همین موضوع به خاص بودن بیشتر لباس کامرون اضافه کرد و این تیم آفریقایی قصد داشت تا مثل رقابت های جام ملت های آفریقا، جام جهانی 2002 را هم با این لباس شروع کند که طولی نکشید تا FIFA مانع کامرونی ها شد و پوما نیز مجبور شد تا برای این لباس ها آستین طراحی کند.

لباس اول کامرون در جام جهانی 2002، یکی از خاص ترین و بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال
لباس اول کامرون در جام جهانی 2002، یکی از خاص ترین و بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال

لباس دوم هلند 2014

هلند از کشورهایی است که معمولا زیباترین لباس ها را در اختیار دارد. از کیت های خاص این تیم در دهه 1970 گرفته تا لباس ماندگار یورو 1988. اگر پیراهن های نارنجی لاله ها را کنار بگذاریم، هلندی ها جام جهانی 2014 را با لباس دوم خود که آبی رنگ بود آغاز کردند و اتفاقا به واسطه پیروزی قاطع برابر اسپانیا، این کیت بیشتر نیز جلب توجه کرد. کمپانی نایکی در جام جهانی 2014 کیت های زیبایی طراحی کرد که لباس دوم هلند نیز بدون شک یکی از این طراحی های زیبا بود.

لباس دوم هلند در جام جهانی 2014
لباس دوم هلند در جام جهانی 2014

لباس اول کرواسی 1998

کرواسی به واسطه پرچم خود، همواره لباس متفاوتی نسبت به سایر کشورها داشته و به راحتی می توان طرح های جذاب و خاصی برای این تیم تولید کرد. کرواسی در جام جهانی 1998 با طرح جذابی به میدان رفت که خیلی سریع چشم همه را گرفت و به یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال تبدیل شد. از طرح خاص روی پیراهن تا یقه و سر آستین ها، همه باعث شدند تا لباس اول کرواسی در جام جهانی 1998 ماندگار شود و یکی از بهترین کیت های تاریخ جام جهانی لقب بگیرد.

لباس اول کرواسی در جام جهانی 1998
لباس اول کرواسی در جام جهانی 1998

لباس اول برزیل 1970

پیراهن زرد رنگ برزیل، به نوعی نماد جام جهانی فوتبال است. سلسائو بعد از شکست خانگی در فینال جام جهانی 1950 برابر اروگوئه، رنگ لباس خود را تغییر داد و دیگر از رنگ سفید استفاده نکرد. برزیل با لباس زرد اما به پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت ها تبدیل شد. لباس برزیل در اکثر دوره ها زرد ساده ای است که گاهی طرح های جزئی هم دارد. لباس اول برزیل در جام جهانی 1970 که با سومین قهرمانی این تیم همراه شد، شاید معروف ترین و محبوب ترین کیت برزیلی ها در جام جهانی باشد.

بیشتر بخوانید:

لباس اول برزیل در جام جهانی 1970
لباس اول برزیل در جام جهانی 1970

لباس اول نیجریه 2018

وقتی نایکی در سال 2018 از لباس نیجریه برای جام جهانی رونمایی کرد، سیل عظیمی در شبکه های اجتماعی جاری شد و همه به تمجید از این طرح فوق العاده پرداختند. لباس اول نیجریه خیلی سریع به یکی از پرفروش ترین کیت های تاریخ جام جهانی تبدیل شد و کاربران اینترنتی به شوخی از استفاده این لباس برای تمام تیم ها نوشتند. با اینکه نیجریه در همان دور گروهی حذف شد اما لباس اول این تیم، بدون شک برنده بهترین کیت جام جهانی 2018 بود و به یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال تبدیل شد.

لباس اول نیجریه در جام جهانی 2018
لباس اول نیجریه در جام جهانی 2018

لباس دوم دانمارک 1986

در دوره ای که لباس ها بسیار ساده بودند و خبری از طرح های خاص و متفاوت نبود، لباس دوم دانمارک جلوه خاصی به جام جهانی 1986 داد. دانمارک برای اولین بار به مسابقات جام جهانی رسیده بود و در همین راستا کیت های آن ها نیز بسیار پرطرفدار شدند. لباس دوم دانمارکی ها که ترکیب رنگ پرچم آن ها بود، تضاد خاصی روی پیراهن و آستین ها داشت که در زمین سبز فوتبال خودنمایی می کرد.

لباس دوم دانمارک در جام جهانی 1986
لباس دوم دانمارک در جام جهانی 1986

لباس اول هلند 1974

نارنجی در فوتبال به معنای لاله های نارنجی یا همان تیم ملی هلند است. هلندی ها برخی از زیباترین و ماندگارترین کیت های تاریخ فوتبال را در اختیار دارند و لباس اول این تیم در جام جهانی 1974 که با به نمایش گذاشتن توتال فوتبال همراه شد، قطع یکی از همین کیت های تاریخی نارنجی ها است. درخشش یوهان کرویف در این پیراهن، جلوه ویژه ای به آن بخشید و همواره این پیراهن با نام کرویف به یاد آورده می شود.

بیشتر بخوانید:

لباس اول هلند در جام جهانی 1974
لباس اول هلند در جام جهانی 1974

لباس اول فرانسه 1998

اولین قهرمانی فرانسه در جام جهانی، با پیراهن شیک آدیداس به دست آمد. آدیداس تنوع جالبی به لباس فرانسوی ها داد و با اضافه کردن خطوط طولی و همچنین طرح یکسان برای یقه و آستین، باعث شد تا میزبان جام جهانی 1998، نه تنها درون زمین بهترین تیم باشد، بلکه در زمینه بهترین لباس نیز حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. قهرمانی فرانسه با این پیراهن نیز به ماندگاری و همچنین محبوبیت این لباس آدیداس کمک کرد. لباس فرانسه در جام جهانی 1998، بدون شک یکی از بهترین لباس های تاریخ جام جهانی فوتبال است.

لباس اول فرانسه در جام جهانی 1998
لباس اول فرانسه در جام جهانی 1998

لباس اول آرژانتین 1986

راه راه سفید و آبی آسمانی، به خودی خود جلوه ویژه ای به یک کیت ورزشی می دهد و آرژانتین نیز با این طرح خاص به افتخارهای متعددی در جام جهانی رسیده است. در میان لباس های خاص آلبی سلسته، احتمالا پیراهن جام جهانی 1986 که با درخشش وصف نشدنی دیگو مارادونا همراه شد، جایگاه ویژه تری دارد. لباس آرژانتین به خوبی نمایانگر پرچم این کشور است و راه راه سفید و آبی آسمانی، به امضای آلبی سلسته در جهان ورزش تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

لباس اول آرژانتین در جام جهانی 1986
لباس اول آرژانتین در جام جهانی 1986

لباس دوم آلمان 1990

نه تنها لباس اول ژرمن ها در جام جهانی 1990 بسیار پرطرفدار و محبوب شد، بلکه لباس دوم آلمان غربی نیز تبدیل به یکی از لباس های خاص و زیبای تاریخ جام جهانی شد. کیت سبز با طرح سفید مانشافت، چیزی نیست که طرفداران فوتبال چندان به آن عادت داشته باشند اما آدیداس با طرح متفاوت و چشم نواز خود توانست این کیت را درست مانند لباس اول آلمان ها جاودانه کند. فرمول آدیداس برای این پیراهن، شباهت بسیاری به پیراهن های هلند در اواخد دهه 1980 داشت که اتفاقا آن کیت ها نیز بسیار محبوب بودند.

لباس دوم آلمان در جام جهانی 1990
لباس دوم آلمان در جام جهانی 1990

لباس اول ایتالیا 1994

جام جهانی 1994 به تلخی برای ایتالیا به پایان رسید و چهره غمگین روبرتو باجو که پنالتی اش را از دست داده بود، به یکی از قاب های تلخ این مسابقات تبدیل شد. با این حال اگر بخواهیم از کیت ورزشی صحبت کنیم، نمی توانیم به پیراهن شیک آتزوری در این جام اشاره نکنیم. سایه لوگوی ایتالیا را در جزئیات این پیراهن می توانیم مشاهده کنیم و نباید از یقه و سر آستین های این لباس هم غافل شویم که کیت ایتالیا را خاص تر کرده بود.

لباس اول ایتالیا در جام جهانی 1994
لباس اول ایتالیا در جام جهانی 1994

لباس دوم آمریکا 1994

پرچم آمریکا آزادی زیادی برای طرح های مختلف در اختیار کمپانی های تولیدکننده لباس ورزشی می گذارد اما تا به امروز احتمالا هیچ طرحی به پای طرح کیت دوم آمریکا در جام جهانی 1994 نمی رسد. لباس دوم آمریکا که میزبان این مسابقات هم بود، برگرفته از پرچم این کشور بود و رنگ های آن با ستاره هایی که روی پیراهن نقش بسته بودند، به خوبی تداعی گر پرچم ایالات متحده بود و به یکی از متفاوت ترین کیت های تاریخ جام جهانی تبدیل شد.

لباس دوم آمریکا در جام جهانی 1994
لباس دوم آمریکا در جام جهانی 1994

لباس اول کلمبیا 2014

کلمبیا یکی از تیم های محبوب جام جهانی 2014 بود و توانست به لطف درخشش خامس رودریگز، تا یک چهارم نهایی این مسابقات هم پیش برود. گل های دیدنی رودریگز به کنار، کلمبیا لباس زیبایی هم داشت که به دیده شدن بیشتر این تیم کمک کرد. آدیداس طراحی منحصر به فردی برای کیت کلمبیا داشت و طولی نکشید که این لباس به یکی از محبوب ترین کیت های جام جهانی 2014 تبدیل شد.

لباس اول کلمبیا در جام جهانی 2014
لباس اول کلمبیا در جام جهانی 2014

لباس ژاپن 2022

در پایان می رسیم به جام جهانی 2022 و هر دو لباس تیم ملی ژاپن. کمتر پیش می آید که لباس های ژاپن، طرفداران فوتبال و کیت های ورزشی را ناامید کنند. این بار اما نه تنها لباس اول سامورایی ها به مانند اکثر اوقات، طراحی زیبا و جذابی دارد بلکه لباس دوم این تیم نیز خاص و چشمگیر است. با رونمایی آدیداس از پیراهن های ژاپن برای جام جهانی 2022، خیلی سریع کیت های این تیم به بحث داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد و بسیاری به لباس های ژاپن، لقب بهترین کیت های جام جهانی 2022 را دادند.

لباس اول و دوم ژاپن در جام جهانی 2022
لباس اول و دوم ژاپن در جام جهانی 2022

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *