0

لبران جیمز به امتیازآورترین بازیکن تاریخ NBA تبدیل شد

لبران جیمز

لبران جیمز به رکورد 39 ساله کریم عبدالجبار پایان داد و یکی از مهم ترین رکوردهای تاریخ ورزش و لیگ NBA را شکست.

به گزارش اسپورتس نوتس، بعد از نزديک به 39 سال، NBA حالا ركورددار جديدى دارد و آن كسى نيست جز لبران جيمز. در چارچوب ديدار تيم هاى لس آنجلس ليكرز و اوكلاهوما سيتى تاندر، پادشاه دنياى بسكتبال از ركورد 38387 امتياز كريم عبدالجبار در فصل عادى ليگ NBA عبور كرد و به امتيازآورترين بازيكن تاريخ فصل عادى اين ليگ تبديل شد.

ركوردى كه به باور بسيارى دست نيافتنى بود، توسط جيمز شكسته شد تا لحظه اى تاريخى در كارنامه اين بازيكن افسانه اى ثبت شود. بعد از این لحظه، بازی برای دقایقی متوقف شد تا از جیمز تقدیر شود. کریم عبدالجبار نیز در ورزشگاه حضور داشت و ثبت رکورد لبران جیمز را از نزدیک شاهد بود و سپس به او بابت این دستاورد تاریخی تبریک گفت.

لحظه شکسته شدن رکورد کریم عبدالجبار
لحظه شکسته شدن رکورد کریم عبدالجبار

کارنامه دست نیافتنی لبران جیمز

جیمز که سابقه 4 قهرمانی و 4 عنوان MVP لیگ NBA را دارد، با این رکورد، کارنامه افسانه ای خود را دست نیافتنی تر از قبل کرد. جیمز به غیر از امتیازآورترین بازیکن فصل عادی، رکورددار بیشترین امتیاز تاریخ پلی آف لیگ NBA نیز به شمار می رود و در مجموع فصل عادی و پلی آف، هیچ بازیکنی در تاریخ این لیگ به جیمز نمی رسد. البته جیمز را نمی توان تنها به امتیاز خلاصه کرد. پادشاه بسکتبال در رتبه چهارم بیشترین اسیست فصل عادی NBA نیز قرار دارد و این موضوع کامل بودن و چند بعدی بودن این فوق ستاره را نشان می دهد. جیمز حالا به تمام افتخارات ممکن در زمین بسکتبال رسیده و به نظر می رسد تنها یک هدف او باقی مانده و آن هم بازی در NBA در کنار پسرش است.

لبران جیمز در کنار کریم عبدالجبار و آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA
لبران جیمز در کنار کریم عبدالجبار و آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *