0

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی عربستان شد

روبرتو مانچینی

روبرتو مانچینی بعد از قطع همکاری با تیم ملی ایتالیا، اکنون هدایت تیم ملی عربستان را برعهده گرفت. نگاهی داریم به این موضوع.

به گزارش اسپورتس نوتس، روبرتو مانچینی با تیم ملی عربستان به توافق رسید تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد. سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا که با این تیم به قهرمانی در مسابقات یورو 2020 رسید، حالا چالش جدیدی را تجربه می کند و یکی دیگر از افراد سرشناسی است که به عربستان سعودی می رود. نگاهی داریم به مانچینی و قبول هدایت تیم ملی عربستان.

روبرتو مانچینی؛ گران ترین سرمربی فوتبال

روبرتو مانچینی بعد از قطع همکاری با تیم ملی ایتالیا، هدایت تیم ملی عربستان را برعهده گرفت. قرارداد این سرمربی 58 ساله، 4 سال اعتبار دارد. شنیده می شود که مانچینی سالی نزدیک به 30 میلیون یورو دریافت می کند که او را به گران ترین سرمربی فوتبال جهان تبدیل می کند.

افتخارات مانچینی به عنوان مربی

روبرتو مانچینی دوران مربی گری خود را از سال 2001 شروع کرد. او یک سال را در فیورنتینا سپری کرد و سپس به مدت دو سال در لاتزیو به فعالیت پرداخت. دوران 4 ساله مانچینی در اینتر، او را به افتخارات متعددی رساند. مانچینی سپس به منچسترسیتی رفت و در آنجا نیز دوران موفقی داشت. گالاتاسارای، بازگشت به اینتر و زنیت، ادامه مسیر مربی گری او بود.

مانچینی در فیورنتینا و لاتزیو موفق به کسب کوپا ایتالیا شد. او در اینتر به سه قهرمانی سری آ رسید، دوبار کوپا ایتالیا را فتح کرد و جام سوپرکاپ ایتالیا را هم بالای سر برد. اولین قهرمانی منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس با مانچینی به دست آمد. او به همراه تیم ملی ایتالیا نیز قهرمان یورو 2020 شد.

روبرتو مانچینی به همراه تیم ملی ایتالیا، قهرمان یورو 2020 شد
روبرتو مانچینی به همراه تیم ملی ایتالیا، قهرمان یورو 2020 شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید