0

لبران جیمز در المپیک 2024 شرکت خواهد کرد

لبران جیمز

لبران جیمز در المپیک 2024 شرکت خواهد کرد و قصد دارد تا تیم قدرتمندی را راهی پاریس کند. تیم رویایی دیگری در راه است.

به گزارش اسپورتس نوتس، بعد از دو دوره ناكامى در جام جهانى بسكتبال، آمريكا مى خواهد با بيشترين قدرت ممكن راهى المپيک 2024 شود. شايعه ها حقيقت داشتند و لبران جيمز خواهان حضور در پاريس است. به نظر می رسد که آمریکایی ها می خواهند یک تیم رویایی دیگر تشکیل دهند.

لبران جیمز برای چهارمین بار در المپیک شرکت می کند

بعد از شکست تیم ملی آمریکا در جام جهانی 2023 بسکتبال، لبران جیمز پستی را در اینستاگرام لایک کرد. این پست به حضور جیمز و بهترین های آمریکا در المپیک 2024 اشاره داشت. اکنون به نظر می رسد که این شایعه تبدیل به واقعیت خواهد شد.

به نقل از شمس شارانیا، لبران جیمز در المپیک 2024 شرکت خواهد کرد و برخى از بهترين هاى آمريكا از جمله استفن كرى، كوين دورنت، انتونى ديويس، جيسن تيتم و دريماند گرين نيز قرار است او را همراهى كنند. شنيده مى شود كه ستاره هايى همچون ديمين ليلرد، كايرى اروينگ، دوين بوكر و دى ارن فاكس نيز تمايل به حضور در المپيک دارند. به اين ترتيب بايد شاهد يک تيم رويايى ديگر از آمريكا در المپيک باشيم.

لبران جیمز در المپیک 2024 شرکت خواهد کرد
لبران جیمز در المپیک 2024 شرکت خواهد کرد

المپیک 2008 تکرار می شود؟

از زمانی که بازیکنان حرفه ای و حاضر در NBA اجازه حضور در المپیک را پیدا کردند، آمریکا با تیم های قدرتمندی راهی این مسابقات شده و تنها به مدال طلا فکر می کند. با این حال در دوره ای، بسکتبال آمریکا از آن قدرت همیشگی در سطح ملی فاصله گرفت. آمریکایی ها در سه دوره متوالی جام جهانی بسکتبال ناموفق بودند و در المپیک 2004 هم نتوانستند به فینال برسند. همین باعث شد تا تغییراتی گسترده در این تیم ایجاد شود.

بهترین آمریکایی های حاضر در NBA به رهبری کوبی برایانت، در کمپ تمرینی حاضر شدند و اعلام کردند که به المپیک چین خواهند رفت. آمریکا نمی خواست که نتایج ضعیفش ادامه دار باشد و برای همین، با ترکیبی بسیار قدرتمند راهی المپیک 2008 شد. بازیکن هایی همچون کوبی برایانت، لبران جیمز، کارملو انتونی، دوین وید، کریس باش، دوایت هاوارد، کریس پال و جیسن کید در این تیم حضور داشتند. تیم المپیک 2008 آمریکا به Redeem Team معروف شد و مقایسه های زیادی میان این تیم با تیم المپیک 1992 صورت گرفت.

لازم به ذکر است که آمریکا تمام بازی های خود در المپیک 2008 را پیروز شد و به مدال طلا رسید.

تیم آمریکا در المپیک 2008، از بهترین تیم های تاریخ بسکتبال است
تیم آمریکا در المپیک 2008، از بهترین تیم های تاریخ بسکتبال است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *