0

منچسترسیتی قهرمان فصل 2023-2022 لیگ قهرمانان اروپا شد

منچسترسیتی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

منچسترسیتی با شکست اینتر برای اولین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. در این مطلب نگاهی داریم به فینال فصل 2023-2022 لیگ قهرمانان اروپا.

به گزارش اسپورتس نوتس، منچسترسیتی با برتری 0-1 مقابل اینتر برای اولین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد. سرانجام سیتیزن ها به مهم ترین دستاورد تاریخ خود رسیدند و حالا شهر منچستر نیز مثل میلان، دو قهرمان UCL دارد. نگاهی داریم به این قهرمانی.

تکمیل سه گانه منچسترسیتی با فتح لیگ قهرمانان اروپا

بعد از قهرمانی در لیگ برتر انگلیس و جام حذفی انگلیس، منچسترسیتی موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا نیز شد. منچسترسیتی اکنون بعد از منچستریونایتد در فصل 1999-1998، دومین تیم تاریخ انگلیس است که به سه گانه می رسد. سیتیزن ها هشتمین تیم تاریخ فوتبال اروپا هستند که به سه گانه دست پیدا می کنند.

روزى مى شد از بى افتخار بودن بخش آبى شهر منچستر صحبت كرد اما امروز ديگر كسى نمى تواند چنين ادعايى كند. كسب سه گانه نيز مهر تاييد اين موضوع است. سرمايه كلانى كه به منچسترسيتى تزريق شد، استارت يک پروژه مهم بود؛ پروژه اى كه به مديريت قدرتمندى نياز داشت و منچسترسيتى در اين زمينه هم موفق بود.

تاریخ سازی پپ گواردیولا با منچسترسیتی

با قهرمانی منچسترسیتی در UCL، پپ گواردیولا برای سومین بار به قهرمانی در این مسابقات رسید. گواردیولا حالا چهارمین مربی تاریخ این مسابقات است که حداقل 3 بار قهرمان این تورنمنت شده است. او همچنین ششمین مربی ای است که با دو تیم مختلف جام این رقابت ها را بالای سر می برد.

پپ گواریولا تنها مربی تاریخ است که دوبار فاتح سه گانه شده است
پپ گواریولا تنها مربی تاریخ است که دوبار فاتح سه گانه شده است

این قهرمانی یک رکورد تاریخی دیگر نیز برای گواردیولا به همراه داشت. او حالا تنها مربی تاریخ فوتبال است که دو مرتبه توانسته با کسب لیگ قهرمانان اروپا، به سه گانه برسد. گواردیولا در سال 2009 به همراه باسرلونا به این افتخار رسید و حالا با منچسترسیتی تاریخ ساز شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید