0

نیم نگاهی به موفقیت اخیر میامی هیت

فرنچایز میامی هیت

میامی هیت یکی از موفق ترین تیم های لیگ NBA در قرن بیست و یکم است. نیم نگاهی به موفقیت اخیر میامی هیت داریم.

میامی هیت برای هفتمین بار به فینال لیگ NBA رسید و جالب است بدانید که تمام این 7 بار از سال 2006 به بعد است. هیچ تیمی در این مدت به اندازه هیت نتوانسته حضور در فینال NBA را تجربه کند و همین نشان می دهد که هیت چه فرنچایز موفقی است. در این مطلب نیم نگاهی داریم به موفقیت اخیر فرنچایز میامی هیت.

تماشای ویدیو در یوتیوب

میامی هیت سابقه چندانی ندارد

میامی هیت فرنچایز نسبتا جدیدی است. این تیم در سال 1988 تاسیس شد و سابقه چندانی در NBA ندارد. با این حال موقعیت جغرافیایی میامی باعث شد تا کم کم ستاره ها به این تیم بیایند. فرنچایز میامی هیت از جایی شروع به رشد و پیشرفت کرد که تصمیم گرفت با پت رایلی همکاری کند.

پت رایلی؛ پدرخوانده NBA

پت رایلی عضو آن تيم مشهور دهه 1970 لس آنجلس ليكرز بود و بعد از آن هدايت شوتايم ليكرز را برعهده گرفت و بهترين تيم دهه 1980 را ساخت. رايلى با نيويورک نيكس هم به فينال NBA رسيد اما پيشنهاد بزرگ ميامى هيت او را وسوسه كرد. رايلى هم به عنوان مربى و هم به عنوان مدير به ميامى رفت و نتيجه اولين قهرمانى اين تيم شد.

پت رایلی از برجسته ترین چهره های تاریخ NBA است
پت رایلی از برجسته ترین چهره های تاریخ NBA است

اریک اسپولسترا، جانشین پت رایلی

پت رایلی در نقش مديريت هم گل كاشت. او اريک اسپولستراى جوان را مربى تيمش كرد که زمانی مسئول آنالیز ویدیویی بازی های میامی هیت بود. اسپولسترا سال ها دستیار رایلی در هیت بود و روی نیمکت این تیم می نشست.

زمانى كه لبران جيمز و ستاره هاى ميامى هيت در تلاش براى بركنارى اسپولسترا بودند و مى خواستند تا رايلى به پست مربى گرى برگردد، رايلى به آن ها گفت:

هيچوقت اجازه نداريد كه به دفتر من بياييد و به من بگوييد كه مربى تيم را اخراج كنم.
پت رایلی همیشه از اریک اسپولسترا حمایت کرده است
پت رایلی همیشه از اریک اسپولسترا حمایت کرده است

مدیریت قوی میامی هیت؛ نقش حمایت از مربی و بازیکنان درفت نشده

میامی هيت براى هفتمين بار راهى فينال NBA شد. اين بار به عنوان پايين ترين سيد ممكن؛ سيد 8 كه از طريق پلى اين هم به پلى آف رسيد.
9 بازيكن ميامى هيت حتى درفت هم نشدند، از جمله 5 بازيكن كه در بازى هفتم فينال كنفرانس شرق به ميدان رفتند. كيلب مارتين، گيب وينسنت و دانكن رابينسن از بازيكن هاى اصطلاحا Undrafted هيت هستند كه نقش مهمى در موفقيت اين تيم ايفا مى كنند.

حالا آن مربى جوان كه رايلى حمايتش كرد و زمانى مسئول آناليز ويديويى بازى ها بود، براى ششمين بار به فينال NBA رسيده و يكى از بهترين مربى هاى تاريخ بسكتبال است. ميامى هيت برخلاف بسيارى از تيم ها، اهل از عمد باختن و تنكينگ نيست. ميامى هيت هميشه سعى مى كند تا با داشته هاى فعلى اش بهترين نتيجه را بگيرد و به همين دليل است كه همواره در سطح خوبى قرار دارد. مدیریت قوی همیشه یک نتیجه دارد: «موفقیت.»

میامی هیت در بازی هفتم فینال کنفرانس شرق 2023، 5 بازیکن درفت نشده در ترکیب داشت
میامی هیت در بازی هفتم فینال کنفرانس شرق 2023، 5 بازیکن درفت نشده در ترکیب داشت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *