0

کمپانی TKO؛ ادغام WWE و UFC

کمپانی TKO

کمپانی TKO یک شرکت جدید سرگرمی و فایت است که از ادغام کمپانی های WWE و UFC تشکیل شده است. نگاهی داریم به این کمپانی.

بعد از فروش کمپانی WWE، حالا اقدامات جدیدی صورت گرفته است. یک کمپانی تازه تاسیس تشکیل شده که می خواهد دنیای سرگرمی و فایت را تغییر دهد. کمپانی TKO، جدیدترین شرکتی است که وارد این صنعت شده است. در این مطلب نگاهی داریم به کمپانی TKO.

ادغام کمپانی WWE با UFC

12 سپتامبر 2023، روز مهمى براى پرو رسلينگ و MMA بود. دو كمپانى WWE و UFC به طور رسمى با يكديگر ادغام شدند تا كمپانى جديدى به نام TKO تشكيل شود.

در اپريل 2023، وينس مک من با شركت Endeavor كه مالكيت UFC را در اختيار داشت به توافق رسيد تا 51 درصد سهام WWE را بفروشد. بعد از نهايى شدن اين فروش، اكنون كمپانى Endeavor با ادغام WWE و UFC، شركت جديدى به نام TKO را تاسيس كرد. اين شركت كه بيشتر از 21 ميليارد دلار ارزش دارد، حالا مسئول برگزارى مسابقات اين دو كمپانى است.

شركت Endeavor حالا مالكيت 51 درصد كمپانى TKO را در اختيار دارد و 49 درصد ديگر در اختيار سهامداران WWE است. در ميان سهامداران، نام وينس مک من نيز مجددا مشاهده مى شود. او 16.4 درصد از سهام TKO را نيز در اختيار دارد و به عنوان مدير اين كمپانى نيز معرفى شد. با اين حال بعد از 41 سال، مک من ديگر كنترل كامل WWE را در دست ندارد!

كمپانى Endeavor با ادغام WWE و UFC، شركت جديدى به نام TKO را تاسيس كرد
كمپانى Endeavor با ادغام WWE و UFC، شركت جديدى به نام TKO را تاسيس كرد

هدف از تاسیس کمپانی TKO چیست؟

تاسيس كمپانى TKO به معناى قدرت چند برابر براى WWE و UFC است. حالا اين دو پروموشن سرمايه بسيار فراوانى در اختيار دارند و مى توانند هزينه بسيار بيشترى داشته باشند. TKO اين امكان را مى دهد تا تعداد شوها بيشتر شود و WWE و UFC بيشتر از قبل رويدادهاى بين المللى برگزار كنند.

از طرفی دیگر، تاسیس این کمپانی به WWE و UFC این قدرت را می دهد تا برابر پروموشن های AEW و PFL قد علم کنند. کمپانی های ذکر شده، رقیب های مستقیم این پروموشن ها به شمار می روند و حالا با تاسیس TKO، شرایط متفاوت خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *