0

پلی آف 2024 لیگ NBA

پلی آف 2024 لیگ NBA

پلی آف 2024 لیگ NBA، مهم ترین بخش فصل 2024-2023 این مسابقات به شمار می رود. نگاهی داریم به پلی آف.

به گزارش اسپورتس نوتس، طبق سنت هر سال، بعد از پایان فصل عادی، پلی آف از راه رسید. 6 تیم از هر کنفرانس به طور مستقیم وارد پلی آف می شوند و دو تیم نیز از طریق تورنمنت پلی این به پلی آف می رسند. با پایان فصل عادی 2024-2023، پلی آف 2024 شروع شد و نگاهی داریم به این مسابقات.

نحوه برگزاری پلی آف NBA

بعد از اتمام 82 بازی فصل عادی و مشخص شدن 8 تیم برتر هر کنفرانس (2 تیم از طریق پلی این)، نوبت به پلی آف می رسد. نحوه برگزاری پلی آف به این شکل است که تیم اول هر کنفرانس با تیم هشتم، تیم دوم با تیم هفتم، تیم سوم با تیم ششم و تیم چهارم با تیم پنجم روبرو می شود.

هر تیم باید در 4 بازی پیروز شود تا به مرحله بعد برود. هر تیمی که رتبه بالاتری دارد، در 2 بازی اول میزبان است و اگر کار به بازی پنجم یا هفتم هم بکشد، دوباره این تیم میزبان خواهد بود. یعنی اگر یک سری به 7 بازی کشیده شود، تیمی که رتبه بهتری دارد، 4 بار میزبان خواهد بود.

بعد از اتمام راند اول پلی آف، نوبت به راند دوم یا همان نیمه نهایی کنفرانس می رسد. در این مرحله برنده دیدار تیم های اول و هشتم با برنده دیدار تیم های چهارم و پنجم بازی می کند و دیگر دیدار را برنده بازی تیم های دوم و هفتم با برنده دیدار تیم های سوم و ششم برگزار می کند. راند سوم نیز همان فینال هر کنفرانس است و درنهایت قهرمان های هر کنفرانس نیز در فینال کلی NBA به مصاف هم می روند.

بعد از فصل عادی، پلی آف شروع می شود
بعد از فصل عادی، پلی آف شروع می شود

تیم های حاضر در پلی آف 2024 لیگ NBA

با پایان فصل عادی، حضور 6 تیم از کنفرانس شرق و 6 تیم از کنفرانس غرب به پلی آف 2024 لیگ NBA قطعی شد. 4 تیم از هر کنفرانس نیز به تورنمنت پلی این صعود کردند.

در کنفرانس شرق، ميلواكى باكس (3) حريف اينديانا پيسرز (6) شد و كليولند كوليرز (4) نيز بايد به مصاف اورلاندو مجيک (5) برود. حريف بوستون سلتيكس و نيويورک نيكس در پلى اين مشخص مى شود. در پلى اين، فيلادلفيا سونى سيكسرز با ميامى هيت بازى مى كند، برنده به عنوان سيد 7، حريف نيويورک نيكس مى شود. بازنده هم بايد به مصاف برنده بازى شيكاگو بولز و آتلانتا هاكس برود تا پيروز اين ديدار نيز به عنوان سيد 8، حريف بوستون سلتيكس شود.

در کنفرانس غرب، اوكلاهوما سيتى تاندر به سيد يک رسيد و دنور ناگتس بالاتر از مينسوتا تيمبرولوز، سيد دو را به دست آورد. با اين شرايط، علاوه بر سرى كليپرز-موريكس، سرى تيمبرولوز-سانز هم قطعى شد. سانز در بازى آخر به سيد 6 رسيد و حالا پليكانز بايد در پلى اين بازى كند. پليكانز-ليكرز در پلى اين هم تكرار مى شود تا برنده اين بازى حريف دنور ناگتس شود. بازنده هم بايد برابر برنده كينگز-واريرز قرار بگيرد تا حريف OKC مشخص شود.

جدول اولیه پلی آف 2024 لیگ NBA
جدول اولیه پلی آف 2024 لیگ NBA

تورنمنت پلی این فصل 2024-2023 لیگ NBA

از هر کنفرانس، 4 تیم در این تورنمنت حضور دارند. تیم های سید 7 تا سید 10 هر کنفرانس باید در تورنمنت پلی این بازی کنند. در کنفرانس شرق، فیلادلفیا سونی سیکسرز به مصاف میامی هیت می رود و شیکاگو بولز با آتلانتا هاکس مسابقه خواهد داد. در کنفرانس غرب، نیواورلینز پلیکانز میزبان لس آنجلس لیکرز است و ساکرامنتو کینگز به مصاف لس آنجلس لیکرز می رود.

در کنفرانس غرب، لس آنجلس لیکرز موفق به شکست نیواورلینز پلیکانز شد تا به عنوان سید 7 به پلی آف صعود کند. لیکرز حالا باید به مصاف دنور ناگتس برود. ساکرامنتو کینگز نیز توانست گلدن استیت واریرز را شکست دهد. کینگز برای صعود به پلی آف، باید مقابل پلیکانز قرار بگیرد.

در ادامه، ميامى هيت با شكست شيكاگو بولز، به عنوان سيد 8 كنفرانس شرق به پلى آف رسيد و حريف بوستون سلتيكس در راند اول شد. نيواورلينز پليكانز نيز برابر ساكرامنتو كينگز به برترى رسيد و سيد 8 كنفرانس غرب را به دست آورد تا حريف OKC شود.

جدول اصلی پلی آف 2024 لیگ NBA
جدول اصلی پلی آف 2024 لیگ NBA

راند اول پلی آف فصل 2024-2023 لیگ NBA

برنامه بازی های پلی آف 2024 لیگ NBA به این شرح است. در کنفرلنس شرق، بوستون سلتیکس به مصاف میامی هیت می رود، نیویورک نیکس با فیلادلفیا سونی سیکسرز روبرو می شود، میلواکی باکس-ایندیانا پیسرز و کلیولند کولیرز-اورلاندو مجیک نیز دیگر بازی های کنفرانس شرق هستند.

در کنفرانس غرب، اوکلاهوما سیتی تاندر به مصاف نیواورلینز پلیکانز می رود، دنور ناگتس مقابل لس آنجلس لیکرز قرار می گیرد، مینسوتا تیمبرولوز-فینیکس سانز و لس آنجلس کلیپرز-دالاس موریکس نیز از بازی های دیگر این کنفرانس هستند.

کنفرانس شرق

بوستون سلتیکس (1)1-4میامی هیت (8)
نیویورک نیکس (2)2-4فیلادلفیا سونی سیکسرز (7)
میلواکی باکس (3)4-2ایندیانا پیسرز (6)
کلیولند کولیرز (4)2-3اورلاندو مجیک (5)

کنفرانس غرب

اوکلاهوما سیتی تاندر (1)0-4نیواورلینز پلیکانز (8)
دنور ناگتس (2)1-4لس آنجلس لیکرز (7)
مینسوتا تیمبرولوز (3)0-4فینیکس سانز (6)
لس آنجلس کلیپرز (4)3-2دالاس موریکس (5)

حذف مجدد لیکرز توسط ناگتس

در چارچوب راند اول پلی آف فصل 2024-2023 لیگ NBA، دنور ناگتس مانند فینال کنفرانس غرب در فصل گذشته، لس آنجلس لیکرز را شکست داد و راهی راند دوم پلی آف شد. با احتساب فصل عادی، دنور ناگتس در 14 بازی اخیر، 13 بار برابر لیکرز به پیروزی رسیده و در 8 بازی پلی آف نیز فقط یک بازی را واگذار کرده است!

دنور ناگتس در دور دوم باید به مصاف مینسوتا تیمبرولوز برود که این تیم نیز از سد فینیکس سانز گذشت. ناگتس به رهبری نیکولا یوکیچ که به احتمال زیاد سومین عنوان MVP خود را دریافت می کند، با قدرت به سمت دومین قهرمانی متوالی خود می رود.

دنور ناگتس بار دیگر لس آنجلس لیکرز را از پلی آف حذف کرد
دنور ناگتس بار دیگر لس آنجلس لیکرز را از پلی آف حذف کرد

راند دوم پلی آف

در کنفرانس شرق، بوستون سلتیکس با شکست میامی هیت، حریف در راند دوم شد. دیگر دیدار نیز میان نیویورک نیکس و ایندیانا پیسرز برگزار می شود. در کنفرانس غرب، اوکلاهوما سیتی تاندر با سوئیپ نیواورلینز پلیکانز، به مصاف می رود و دنور ناگتس باید مقابل مینسوتا تیمبرولوز قرار بگیرد.

کنفرانس شرق

بوستون سلتیکس (1)
نیویورک نیکس (2)ایندیانا پیسرز (6)

کنفرانس غرب

اوکلاهوما سیتی تاندر (1)
دنور ناگتس (2)مینسوتا تیمبرولوز (3)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *