0

تورنمنت جدید لیگ NBA

تورنمنت جدید لیگ NBA

تورنمنت جدید لیگ NBA معرفی شد و قرار است اولین دوره آن از فصل 2024-2023 شروع شود. در این مطلب نگاهی داریم به این تورنمنت.

به گزارش اسپورتس نوتس، طبق توافق ليگ NBA با اتحاديه بازيكنان، از فصل2024-2023، تورنمنت جديدى برگزار مى شود. حالا نحوه برگزارى اين تورنمنت مشخص شد. در این مطلب، نحوه برگزاری این تورنمنت جدید را شرح می دهیم.

نحوه برگزاری تورنمنت جدید لیگ NBA

30 تيم NBA به 6 گروه 5 تيمى تقسيم مى شوند كه سهم هر كنفرانس سه گروه است. اين تقسيم بندى بر اساس نتايج فصل عادى سال گذشته است و تيم ها قرعه كشى مى شوند. هر تيم در گروه خود با تيم هاى ديگر يک بازى انجام مى دهد كه در مجموع 4 بازى مى شود. دو بازى خانگى و دو بازى خارج از خانه. در پايان، برنده هر گروه به دور حذفى مى رسد. در اينجا دو تيم ديگر نيز به جمع 6 تيم سرگروه اضافه مى شوند. دو تيمى كه سرگروه نشدند اما بهترين ركورد را در كنفرانس خود دارند.

به اين شكل 8 تيم به دور حذفى مى رسند و به صورت تک حذفى با يكديگر مسابقه مى دهند تا برنده هر كنفرانس مشخص شود. برنده هاى كنفرانس ديدار فينال را برگزار مى كنند. لازم به ذكر است كه فينال هاى كنفرانس (نيمه نهايى) و فينال اصلى در لاس وگاس برگزار مى شود.

تورنمنت جدید لیگ NBA، بخشی از فصل عادی به شمار می رود
تورنمنت جدید لیگ NBA، بخشی از فصل عادی به شمار می رود

تورنمنت جدید بخشی از فصل عادی است

لیگ NBA در سال های اخیر همواره سعی کرده تا ایده های جدید را امتحان کند. بعد از تورنمنت پلی این، حالا نوبت به NBA Cup است. این تورنمنت جدید، بخشی از فصل عادی است. تمام بازى ها به غير از ديدار فينال، بخشى از فصل عادى به شمار مى روند و در ركورد تيم ها محاسبه مى شوند.

بازيكنان تيم قهرمان هر يک به 500 هزار دلار مى رسند. بازيكنان تيم دوم 200 هزار دلار دريافت مى كنند. تيم هايى كه به نيمه نهايى مى رسند هر يک از بازيكنان آن ها 100 هزار دلار مى گيرند و رسيدن به مرحله حذفى نيز 50 هزار دلار براى هر بازيكن به ارمغان مى آورد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *