0

رکورد تاریخی ردبول در فرمول یک

رکورد تاریخی ردبول در فرمول یک

رکورد تاریخی ردبول در گرندپری بریتانیا 2023 ثبت شد. در این مطلب نگاهی داریم به این رکورد و قدرت شگفت انگیز ردبول.

به گزارش اسپورتس نوتس، ردبول به فصل فوق العاده خود ادامه می دهد. پیروزی مکس ورستپن در گرندپری بریتانیا 2023 به این معناست که ردبول حالا 11 برد متوالی کسب کرده است. ردبول اکنون به رکورد مک لارن در سال 1988 رسید. در ادامه نگاهی داریم به این رکورد.

رکورد تاریخی ردبول؛ بیشترین پیروزی متوالی در تاریخ فرمول یک

ردبول 2023 و RB19 به تاريخ سازى ادامه مى دهند. حالا نوبت به بيشترين برد متوالى در تاريخ فرمول یک است. با توجه به آخرين مسابقه فصل 2022، ردبول اكنون 11 برد متوالى در فرمول يک به دست آورده كه برابر است با ركورد مک لارن در سال 1988.

مكس ورستپن كه 6 برد متوالى كسب كرده، سه پيروزى ديگر نياز دارد تا او نيز به ركورد بيشترين برد متوالى كه در اختيار سباستين فتل است برسد. سوپر مكس 11 سكوى متوالى به دست آورده كه اين هم برابر است با ركورد سباستين فتل به عنوان سومين آمار برتر تاريخ فرمول يک. مدمكس براى اينكه به تنهايى ركوددار شود، ابتدا بايد از 16 سكوى متوالى فرناندو آلونسو عبور كند و سپس بايد به ركورد 19 سكوى متوالى ميشائيل شوماخر برسد.

بیشترین سکوی متوالی در تاریخ فرمول یک
بیشترین سکوی متوالی در تاریخ فرمول یک

با اين قدرت بلامنازع، جاى تعجب ندارد كه ردبول و مكس ورستپن به ركورد بيشترين برد تيم و راننده در يک فصل فرمول يک نيز برسند. مکس ورستپن می تواند نیم نگاهی به یک رکورد دیگر نیز داشته باشد. او با کسب 9 سکوی دیگر، به رکورد بیشترین سکو در یک فصل فرمول یک نیز خواهد رسید. لازم به ذکر است که این رکورد با 18 سکو در فصل 2021، در اختیار خود ورستپن است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *