0

گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA

اریک اسپولسترا

اریک اسپولسترا قرارداد خود با میامی هیت را تمدید کرد تا گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA ثبت شود. نگاهی داریم به این تمدید قرارداد.

به گزارش اسپورتس نوتس و به نقل از ادرین وجناروسکی، میامی هیت قرارداد سرمربی خود را تمدید کرد. اریک اسپولسترا حداقل تا 8 سال دیگر مربی فرنچایز هیت باقی می ماند. در این مطلب نگاهی داریم به این تمدید قرارداد و گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA.

اریک اسپولسترا و گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA

اريک اسپولسترا، سرمربى 53 ساله ميامى هيت كه از سال 2008 هدايت اين تيم را برعهده دارد، قرارداد خود با هيت را به مدت 8 سال تمديد كرد. اين قرارداد شامل 120 ميليون دلار مى شود كه تضمين شده ترين قرارداد تاريخ NBA براى يك مربى و همچنين گران ترين است.

اسپولسترا كه 11 سال را به عنوان كمک مربى در ميامى هيت سپرى كرد، با اين تيم به 7 فينال NBA رسيده و سه قهرمانى را نيز تجربه كرده است (يک فينال و يک قهرمانى به عنوان كمک مربى). او دوبار سرمربى تيم آل استار شده و NBA او را به عنوان يكى از 15 مربى برتر تاريخ اين ليگ انتخاب كرده است.

اریک اسپولسترا و گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA
اریک اسپولسترا و گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA

درباره اریک اسپولسترا و میامی هیت

میامی هیت فرنچایز نسبتا جدیدی است. این تیم در سال 1988 تاسیس شد و سابقه چندانی در NBA ندارد. با این حال موقعیت جغرافیایی میامی باعث شد تا کم کم ستاره ها به این تیم بیایند. فرنچایز میامی هیت از جایی شروع به رشد و پیشرفت کرد که تصمیم گرفت با پت رایلی همکاری کند.

پت رایلی عضو آن تيم مشهور دهه 1970 لس آنجلس ليكرز بود و بعد از آن هدايت شوتايم ليكرز را برعهده گرفت و بهترين تيم دهه 1980 را ساخت. رايلى با نيويورک نيكس هم به فينال NBA رسيد اما پيشنهاد بزرگ ميامى هيت او را وسوسه كرد. رايلى هم به عنوان مربى و هم به عنوان مدير به ميامى رفت و نتيجه اولين قهرمانى اين تيم شد.

پت رایلی در نقش مديريت هم گل كاشت. او اريک اسپولستراى جوان را مربى تيمش كرد که زمانی مسئول آنالیز ویدیویی بازی های میامی هیت بود. اسپولسترا سال ها دستیار رایلی در هیت بود و روی نیمکت این تیم می نشست. اکنون آن مربى جوان كه رايلى حمايتش كرد و زمانى مسئول آناليز ويديويى بازى ها بود، به گران ترین قرارداد یک مربی در تاریخ NBA رسید!

پت رایلی کسی بود که اریک اسپولسترا را جانشین خود در میامی هیت کرد
پت رایلی کسی بود که اریک اسپولسترا را جانشین خود در میامی هیت کرد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *