1

بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی (2023)

بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی 2023

بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی در سال 2023 چه کسانی هستند؟ در این مطلب نگاهی داریم به بهترین های فعلی این رشته.

فوتبال آمریکایی از آن دست ورزش هایی است که بازیکنان مطرح زیادی دارد. به دلیل تعداد بالای پست ها و بازیکن های حاضر در بازی، تعداد ستاره ها هم زیاد است. در این مطلب ابتدا 10 بازیکن برتر NFL 100 را مرور می کنیم و سپس نگاهی هم داریم به برخی از بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی و معروف ترین ستاره های لیگ NFL.

بهترین بازیکنان NFL

از سال 2011 با همکاری NFL Network، پیش از شروع فصل، بازیکن های حاضر در لیگ NFL، بهترین بازیکنان فعلی این لیگ را انتخاب می کنند. 100 بازیکن برتر انتخاب می شوند و لیستی با نام NFL 100 منتشر می شود. در این مطلب نگاهی داریم به 10 بازیکن برتر این لیست در سال 2023 و سپس برخی از بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی را معرفی می کنیم.

پتریک ماهومز

در حال حاضر سخت می توان نامی بالاتر از پتریک ماهومز در فوتبال آمریکایی پیدا کرد. کوارتربک 27 ساله کنزاس سیتی چیفس، در دوران نسبتا کوتاه حرفه ای خود، به مهم ترین افتخارات ممکن رسیده است. او دوبار قهرمان سوپربول شده، دوبار عنوان ارزشمندترین بازیکن سوپربول را دریافت کرده و دوبار نیز عنوان MVP فصل را به دست آورده است.

ماهومز در فصل 2022، یکی از بهترین فصل های تاریخ فوتبال آمریکایی را تجربه کرد. او در این فصل به قهرمانی در سوپربول رسید، MVP سوپربول و فصل عادی را دریافت کرد و راهی تیم اول فصل نیز شد. ماهومز در حال حاضر احتمالا در صدر لیست بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی قرار دارد.

در حال حاضر نمی توان نامی را بالاتر از پتریک ماهومز در فوتبال آمریکایی قرار داد
در حال حاضر نمی توان نامی را بالاتر از پتریک ماهومز در فوتبال آمریکایی قرار داد

جاستین جفرسن

تنها سه سال از حضور جاستین جفرسن در لیگ NFL می گذرد اما حتی در این مدت کم هم، او خود را به عنوان یکی از بهترین های این لیگ معرفی کرده است. واید رسیور 24 ساله مینسوتا وایکینگز، بهترین بازیکن هجومی فصل 2022 لقب گرفت و در همین فصل به تیم اول سال نیز رسید. جفرسن دوبار نیز در تیم دوم سال قرار گرفته و در تمام سه فصل حضور خود در NFL، به مسابقه پروبول دعوت شده است.

جاستین جفرسن بدون شک یکی از بهترین بازیکنان فعلی فوتبال آمریکایی است
جاستین جفرسن بدون شک یکی از بهترین بازیکنان فعلی فوتبال آمریکایی است

جیلن هرتس

بعد از سپری کردن یک فصل کم نقص با فیلادلفیا ایگلز، کوارتربک 25 ساله این تیم در رده سوم بهترین بازیکنان سال 2023 لیگ NFL قرار گرفت. جیلن هرتس در فصل 2022 ثابت کرد که این توانایی را دارد تا تیمش را به مراحل پایانی برساند. ایگلز حالا خوشحال است که چنین کوارتربکی در ترکیب خود دارد. هرتس سابقه حضور در مسابقه پروبول و تیم دوم سال را نیز دارد.

جیلن هرتس، کوارتربک تیم فیلادلفیا ایگلز
جیلن هرتس، کوارتربک تیم فیلادلفیا ایگلز

نیک بوسا

نیک بوسا در سال 2019 وارد NFL شد و در همان سال زنگ خطر برای تمام بازیکنان هجومی لیگ به صدا درآمد. دیفنسیو اند 25 ساله سن فرانسیسکو فورتی ناینرز، خیلی سریع خود را به یکی از بهترین بازیکنان دفاعی فعلی فوتبال آمریکایی تبدیل کرد. بوسا در فصل 2022 به جایزه بهترین بازیکن دفاعی سال رسید و در همین سال نیز راهی تیم اول فصل شد. نیک بوسا سابقه سه حضور در مسابقه پروبول را نیز دارد.

نیک بوسا از بهترین بازیکن دفاعی لیگ NFL
نیک بوسا از بهترین بازیکن دفاعی لیگ NFL

تروس کلسی

نه تنها یکی از بهترین بازیکنان فعلی، بلکه یکی از بهترین تایت اندهای تاریخ فوتبال آمریکایی. تروس کلسی نام خود را در تاریخ لیگ NFL جاودانه کرده است. تایت اند فعلی کنزاس سیتی چیفس، دوبار قهرمان سوپربول شده، چهار بار در تیم اول فصل قرار گرفته و سه بار هم راهی تیم دوم شده است. کلسی که چندین رکورد لیگ NFL را در اختیار دارد، 8 بار نیز به مسابقه پروبول رسیده و در تیم منتخب دهه 2010 این لیگ نیز قرار گرفته است. کلسی بدون شک یکی از بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی است.

تروس کلسی از بهترین تایت اندهای تاریخ فوتبال آمریکایی است
تروس کلسی از بهترین تایت اندهای تاریخ فوتبال آمریکایی است

جو بورو

بعد از فصلی تاریخی در کالج فوتبال، دوران حرفه ای جو بورو با مصدومیت سنگین و پارگی رباط صلیبی شروع شد. کوارتربک سینسیناتی بنگالز اما در دومین فصل خود، تیمش را به مسابقه سوپربول رساند و در سومین فصل نیز راهی فینال AFC شد. جو بورو بیشتر از هر کوارتربک دیگری در تاریخ بنگالز در پلی آف به پیروزی رسیده و ثابت کرده که توانایی های بسیار بالایی دارد.

جو بورو بیشتر از هر کوارتربک دیگری در تاریخ بنگالز در پلی آف به پیروزی رسیده است
جو بورو بیشتر از هر کوارتربک دیگری در تاریخ بنگالز در پلی آف به پیروزی رسیده است

تایریک هیل

در یک دهه اخیر، کمتر واید رسیوری توان رقابت با تایریک هیل را داشته است. واید رسیور فعلی میامی دالفینز و سابق کنزاس سیتی چیفس، تا به امروز 4 بار در تیم اول سال قرار گرفته و 7 بار نیز پروبول شده است. تایریک هیل به دلیل سرعت بسیار بالایش، به چیتا معروف است و یکی از سریع ترین بازیکنان تاریخ فوتبال آمریکایی است. هیل سابقه یک قهرمانی در سوپربول را نیز دارد.

تایریک هیل یکی از سریع ترین بازیکنان تاریخ فوتبال آمریکایی است
تایریک هیل یکی از سریع ترین بازیکنان تاریخ فوتبال آمریکایی است

جاش الن

جاش الن یکی از بهترین استعدادهای سال های اخیر فوتبال آمریکایی است. کوارتربک 27 ساله بافالو بیلز، توانایی بالایی در پسینگ و همچنین راشینگ دارد. درخشش الن در سال های اخیر باعث شده تا نگاه های بسیاری به بیلز جلب شود. الن سابقه حضور در تیم دوم فصل و همچنین دو مسابقه پروبول را دارد.

جاش الن، کوارتربک تیم بافالو بیلز
جاش الن، کوارتربک تیم بافالو بیلز

مایکه پارسنز

در 24 سالگی، مایکه پارسنز یکی از بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی است. لاین بکر دالاس کاوبویز، در همان فصل اول خود ثابت کرد که کاوبویز چه جواهری در اختیار دارد. پارسنز برخلاف بسیاری، خیلی سریع خود را با شرایط NFL تطبیق داد و نمایشی فراتر از سن و تجربه اش دارد. مایکه پارسنز سابقه دو حضور در تیم اول فصل و دو حضور در مسابقه پروبول را دارد.

مایکه پارسنز از بهترین استعدادهای فعلی فوتبال آمریکایی است
مایکه پارسنز از بهترین استعدادهای فعلی فوتبال آمریکایی است

کریس جونز

آخرین بازیکن از لیست 10 بازیکن برتر فوتبال آمریکایی در سال 2023، کریس جونز است. دیفنسیو تکل کنزاس سیتی چیفس، در فصل 2022 فصل فوق العاده ای را تجربه کرد. او علاوه بر کسب دومین قهرمانی سوپربول، توانست به تیم اول فصل هم برسد و برای چهارمین سال متوالی در مسابقه پروبول شرکت کند.

کریس جونز، دیفنسیو تکل تیم کنزاس سیتی چیفس
کریس جونز، دیفنسیو تکل تیم کنزاس سیتی چیفس

معروف ترین بازیکنان فوتبال آمریکایی

به غیر از بازیکنان ذکر شده که 10 بازیکن برتر NFL 100 در سال 2023 هستند، فوتبال آمریکایی بازیکنان معروف و معتبر دیگری هم دارد. ارن راجرز یکی از بهترین بازیکنان فوتبال آمریکایی است. کوارتربک 39 نیویورک جتس که بعد از 18 سال از گرین بی پکرز جدا شد، از نام های معروف NFL است. راجرز علاوه بر یک قهرمانی در سوپربول، 4 عنوان MVP دارد که دومین رکورد برتر این جایزه نیز به شمار می رود.

ارن دانلد، دیفنسیو تکل لس آنجلس رمز، یکی دیگر از نام هایی است که باید بشناسید. دانلد از برترین بازیکنان دفاعی تاریخ فوتبال آمریکایی به شمار می رود. دوانته آدامز، واید رسیور لاس وگاس ریدرز، از بهترین های پست خود به شمار می رود. درک هنری از بهترین رانینگ بک های دهه اخیر NFL بوده و نباید از کریسشن مک کفری هم غافل شد. مک کفری به عنوان رانینگ بک بازی می کند اما توانایی بالایی هم در دریافت دارد و می تواند نقش یک واید رسیور را هم ایفا کند. از دیگر بازیکنان دفاعی مطرح نیز می توان به ترنت ویلیامز، مکس کزابی، مایلز گرت و البته تی جی وات اشاره کرد.

ارن راجرز بعد از 18 سال گرین بی پکرز را ترک کرد
ارن راجرز بعد از 18 سال گرین بی پکرز را ترک کرد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. aliiverson3 گفت:

    حق جیمی گراپولو خورده شده