0

دنیل ریکاردو جانشین نیک دوریس در آلفا تائوری شد

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو بعد از دوری چند ماهه از فرمول یک، مجددا به این مسابقات برگشت. ریکاردو جانشین نیک دوریس در آلفا تائوری شد.

به گزارش اسپورتس نوتس، بعد از تنها 10 مسابقه، آلفا تائوری تصمیم عجیبی گرفت و با نیک دوریس قطع همکاری کرد. مجموعه ردبول بار دیگر عجول بودن خود را نشان داد. دوریس راننده قابلی بود که به زمان بیشتری برای اثبات خود نیاز داشت. اکنون دنیل ریکاردو، راننده سابقه ردبول، رنو و مک لارن، جانشین دوریس در آلفا تائوری شد.

بازگشت دنیل ریکاردو به فرمول یک

دنیل ریکاردو راننده 34 ساله و استرالیایی سابق ردبول، بار دیگر به فرمول یک برگشت. ریکاردو از سال 2011 به فرمول یک آمد. بعد از سپری کردن چند فصل در تورو روسو، ریکاردو جانشین مارک وبر در تیم ردبول شد. او 5 سال را در ردبول سپری کرد تا درنهایت راهی رنو شد.

با اینکه ریکاردو در رنو با روزهای خوبش در ردبول فاصله داشت، اما عملکرد او در تیم فرانسوی هم خوب بود. انتقال به مک لارن اما شرایط این راننده را پیچیده کرد. اگر تنها برد او در تیم انگلیسی را کنار بگذاریم، ریکاردو روزهای سختی را در مک لارن سپری کرد. بعد از سپری کردن 2 فصل در مک لارن، همکاری این دو به پایان رسید.

دنیل ریکاردو به فرمول یک برگشت
دنیل ریکاردو به فرمول یک برگشت

ریکاردو در فصل 2023 به صندلی نرسید و این بار به عنوان راننده رزرو به ردبول برگشت. اکنون بعد از سپری شدن تنها 10 مسابقه از فصل 2023 فرمول یک، آلفا تائوری با نیک دوریس قطع همکاری کرد و ریکاردو جانشین این راننده هلندی شد. خبرهایی به گوش می رسد که اگر عملکرد سرجیو پرز در فصل 2023 خوب نباشد، شاید ریکاردو در ادامه جانشین این راننده مکزیکی نیز بشود. ردبول بارها ثابت کرده که زمان زیادی به راننده های خود نمی دهد!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *