0

رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد

رانی اُسالیوان

مسابقات مسترز 2024 به پایان رسید و رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد. نگاهی داریم به این مسابقات.

به گزارش اسپورتس نوتس، رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد. در این مطلب ضمن آشنایی مختصر با مسابقات مسترز اسنوکر، نگاهی داریم به هشتمین قهرمانی رانی اُسالیوان.

مسابقات مسترز اسنوکر

مسابقات مسترز یکی از مسابقات سالانه اسنوکر است که بعد از مسابقات قهرمانی جهان، دومین مسابقه با سابقه اسنوکر حرفه ای به شمار می رود. این مسابقات از سال 1975 برگزار می شود. این مسابقات در ابتدا تنها با حضور 10 بازیکن برتر رنکینگ اسنوکر برگزار می شد اما از سال 1984 میان 16 بازیکن برتر برگزار می شود.

مسابقات مسترز با اینکه یکی از معتبرترین مسابقات اسنوکر به شمار می رود و یکی از تورنمنت های تریپل کراون این رشته است اما تورنمنت رنکینگ دار نیست و تاثیری در رنکینگ اسنوکر ندارد.

مسابقات مسترز اسنوکر یکی از مسابقات تریپل کراون به شمار می رود
مسابقات مسترز اسنوکر یکی از مسابقات تریپل کراون به شمار می رود

مسترز 2024؛ رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد

رانى اُساليوان با شكست 7-10 الى كارتر، براى هشتمين بار قهرمان مسابقات مسترز شد. موشک حالا جوان ترين و مسن ترين قهرمان تاريخ مسابقات مسترز است. اين بيست و سومين عنوان تريپل كراون اُساليوان است. 8 قهرمانی او در این مسابقات یک رکورد به شمار می رود و بیشتر از هر بازیکن دیگری است.

اُساليوان در 48 سالگى اين شانس را دارد تا در يک فصل قهرمان هر سه تورنمنت تريپل كراون شود. او بعد از قهرمانى در مسابقات UK، حالا دومين عنوان تريپل كراون فصل 2024-2023 را كسب كرد و مى تواند با قهرمانى در مسابقات جهانى، به چهارمين بازيكنى تبديل شود كه در يک فصل به هر سه قهرمانى تريپل كراون مى رسد.

رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد
رانی اُسالیوان برای هشتمین بار قهرمان مسترز اسنوکر شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *