0

ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید

ثروت مایکل جردن

اولین ورزشکار تاریخ که ارزش دارایی اش به 3 میلیارد دلار رسید. ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید و نگاهی داریم به این موضوع.

به گزارش اسپورتس نوتس و به نقل از فوربس، ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید و او اولین ورزشکار تاریخ است که دارایی اش به این رقم می رسد. در این مطلب نگاهی داریم به تاریخ سازی جردن و ارزش دارایی او.

ادعای فوربس؛ ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید

مايكل جردن يک ركورد ديگر را هم شكست و به يک موفقيت تجارى ديگر رسيد. جردن كه در اواسط دهه 1980 با قرارداد تاريخى اش با شركت نايكى، جهان ورزش را براى هميشه تغيير داد، همچنان به موفقيت ادامه مى دهد و اولين ورزشكار تاريخ لقب گرفت كه مجموع دارايى اش از مرز 3 ميليارد دلار عبور مى كند.

جردن به تنهايى سالى 260 ميليون دلار از نايكى دريافت مى كند و اين را بايد گذاشت كنار ده ها فعاليت تجارى او. چيزى كه اما در چندوقت گذشته باعث شد تا دارايى جردن به طرز چشمگيرى زياد شود، فروش سهام فرنچايز شارلوت هورنتس بود. MJ مالک اصلى اين تيم بود و چندى پيش از فروش اين فرنچايز بيشتر از يک ميليارد دلار دريافت كرد!

جردن حالا اولين ورزشكارى است كه به ليست 400 فرد ثروتمند آمريكا مى رسد. جالب است بدانيد كه او در تمام دوران حرفه اى اش، 94 ميليون دلار دريافت كرد كه بيشتر از نصف آن، در فصل هاى 1997و 1998بود. فعاليت هاى خارج از زمين جردن اما به قدرى موفق بود كه او تبديل به اولين ورزشكار ميليارد تاريخ شد و حالا ارزش دارايى اش از 3 ميليارد دلار نيز عبور كرد.

ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید
ثروت مایکل جردن به 3 میلیارد دلار رسید

آشنایی مختصر با مایکل جردن

اگر اهل بسکتبال هم نباشید، بعید است تا به حال نام مایکل جردن را نشنیده باشید. جردن در دهه 1980 و 1990، اصلی ترین عامل جهانی شدن بسکتبال و NBA بود. 6 قهرمانی او در شیکاگو بولز که در 2 تری پیت شکل گرفت و تمام قهرمانی های این تیم به شمار می رود، فرنچایز بولز را میان بهترین فرنچایزهای NBA قرار داد. جردن تقریبا تنها 12 سال در بولز بازی کرد ولی نصف سال هایش را قهرمان شد و هیچوقت در فینال شکست نخورد.

جردن رکورد 6 عنوان ارزشمندترین بازیکن فینال را در اختیار دارد و 5 بار نیز فاتح جایزه MVP شده است. MJ در دفاع و حمله بی نظیر بود. این جمله را می توان با دانستن اینکه او به عنوان بهترین بازیکن دفاعی سال انتخاب شده و 10 بار نیز میانگین بیشترین امتیاز فصل را کسب کرده، ثابت کرد.

جردن الهام بخش برخی از بزرگ ترین بسکتبالیست های نسل های بعد خود از جمله کوبی برایانت و لبران جیمز است و خیلی از ورزشکاران دنیا، او را الگوی خود می نامند. جردن در دوران حضورش در NBA میانگین 30.1 امتیاز، 6.2 ریباند، 5.3 اسیست . 2.3 استیل در هر بازی را به ثبت رساند.

به باور بسیاری، مایکل جردن بزرگ ترین بسکتبالیست تاریخ است
به باور بسیاری، مایکل جردن بزرگ ترین بسکتبالیست تاریخ است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *