0

ردبول قهرمان فصل 2023 فرمول یک شد

ردبول

ردبول در گرندپری ژاپن توانست قهرمانی اش در فصل 2023 فرمول یک را قطعی کند. نگاهی داریم به قهرمانی ردبول در فصل 2023 فرمول یک.

به گزارش اسپورتس نوتس، ردبول قهرمان فصل 2023 فرمول یک شد. با پیروزی مکس ورستپن در گرندپری ژاپن 2023، ردبول قهرمانی خود در این فصل را قطعی کرد. در ادامه نگاهی داریم به دومین قهرمانی متوالی ردبول در فرمول یک.

دومین قهرمانی متوالی ردبول در فرمول یک

با پيروزى مكس ورستپن در گرندپرى ژاپن، قهرمانى ردبول در فصل 2023 فرمول يک قطعى شد. ردبول 15 مسابقه از 16 مسابقه برگزار شده در اين فصل را برنده شده و با موفقيت توانست از قهرمانى اش دفاع كند. ردبول در 14 مسابقه ابتدایی این فصل پیروز شد که یک رکورد به شمار می رود.

مکس ورستپن که او نیز به زودی سومین قهرمانی اش را جشن خواهد گرفت، در این فصل به 10 پیروزی متوالی رسید که این هم رکورد تاریخ فرمول یک است. ردبول فصلی تاریخی را سپری می کند که بدون شک یکی از قدرتمندترین فصول فرمول یک به شمار می رود.

ردبول قهرمان فصل 2023 فرمول یک شد
ردبول قهرمان فصل 2023 فرمول یک شد

ششمین قهرمانی ردبول در فرمول یک

ردبول برای ششمین بار قهرمان فرمول یک شد. این تیم از سال 2010 تا 2013 به چهار قهرمانی متوالی رسید و در سال 2022 نیز پنجمین قهرمانی اش را جشن گرفت. در تاریخ فرمول یک، 5 تیم سابقه قهرمانی بیشتر نسبت به ردبول دارند. فرارى (16)، ويليامز (9)، مک لارن (8)، مرسدس (8) و لوتوس (7). ردبول این شانس را دارد تا در سال های آینده خود را در لیست بیشترین قهرمانی فرمول یک، به رده های بالاتری برساند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *